white
white
thermoins
white
white
 
 
 
 

Thermo-ins Boğazköy Villaları'nda
İstanbul'un Bahçeşehir-Esenşehir bölgesindeki Boğazköy Villaları'nda, yalıtım sıvası olarak Thermo-ins ürünleri kullanıldı.
- - - -
Hurrem Sultan Thermo-ins ile yaşayacak
İstanbul'un en çok turistik ziyaretin yapıldığı Ayasofya tarihi bölgesindeki Hürrem Sultan Hamamı'nın iç sıva işlemlerinde Thermo-ins Ekolojik Yalıtım sıvaları kullanıldı. Hamam, 15. yüzyılda Kanuni tarafindan eşi Hürrem Sultan için, Ayasofya Camii ile Sultanahmed Camii arasında yaptırılmıştı.
- - - -
Tarihi otellerin tercihi
Tarihi mekanlarda butik işletmecilik yapan oteller, ekolojik yalıtım sıvalarında Thermo-ins'i tercih etmeye başladı. Önce Hotel Niles 2 ve sonrasında Hotel Albatros Premier, tarihi dokularında ömür boyu koruma için Thermo-ins ürünlerini seçti.
- - - -
ARMAKENT EVLERİNİN TERCİHİ
BURSA NİLÜFER'de yapılan ARMAKENT EVLERİ'nde inşaat şirketleri sektörün önde gelen çevreci yalıtım sıvası THERMOİNS'i seçti.
- - - -
• Dünya devi olan Alman Firması ‘’ PORAVER by DENNERT’’
• Dünya devi olan Alman Firması ‘’ PORAVER by DENNERT’’ in her yıl düzenli olarak çıkarmış olduğu ve sektörle ilgili tüm saygın kurum ve kuruluşlara ulaştırdığı ‘’İDEA’’ dergisi her yıl önemli üretim ve atılım yapan yirmi firmaya yer vermekte. 2011 yılının başarılı firmaları arasında bu yıl Türkiye’den DELFİN Mimarlık İnş. Turz. İth. İhr. Ve San Ltd. Şti.’nin üretimini yapmış olduğu ‘’THERMOINS EKOLOJIK YAPI MALZEMELERİ’’ yer almış, bu ayrıcalıklı katalogda Refere edilmiştir. ‘’PORAVER BY DENNERT ‘’ ve ‘’ THERMOINS EKOLOJIK YAPI MALZEMELERİ’’ arasında yürütülen projelerde çözüm ortaklığı anlaşması imzalanmıştır.
.
.


 
 
   
 
   
 
   

 

 
baslik
white
Binalarımızın ısıtma ve soğutma ihtiyaclarını karşılarken kullandığımız enerjinin % 40-50'sini tasarruf etmemiz mümkündür. Thermo-ins tamamı doğal ve yerli madenlerden oluşan yeni nesil yalıtım ürünleri ile bu amaca hizmet etmektedir.
white
white
isi Thermo-ins, T-1 sınıfı ısı yalıtımı sağlayan bir üründür ve binalarda %40-50 enerji tasarrufu sağlar ve binanın ömrü süresince bu özelliğini korur. Bütçemize katkıda bulunduğu gibi doğal kaynakların ve ekolojik dengenin korunmasını sağlar.
 
isi Thermo-ins, gözenekli ve hafif yapısı nedeni ile frekanslı, darbeli sesleri yalıtır konforlu yaşam alanı sağlar. Ses yutuculuk değeri 24 db'dir.
white
white
isi Thermo-ins, ürünler hidrofobik özelliğinden dolayı su iticilik oranı yüksektir, su ve nem yalıtımı sağlar bina içerisinde oluşan buharı emerek rutubet ve yoğuşmayı ortadan kaldırır.
 
isi

Binalarımızda taşıyıcı ve diğer malzemelerde oluşan yapısal bozukluklar ve kılcal çatlaklardan sızan yağmur ve kar sularını hidrofobik özelliğinden ötürü bu dış olumsuz etkilerden korur ve binanın ömrünü uzatır.

white
white
isi

Thermo-ins, yalıtım ürünleri A-1 sınıfı yanmaz özelliğe sahiptir, 500 C - 1200C kadar 2 saat yangına dayanımlıdır, sonrasında ise yangına katkı sağlamaz alev almaz sadece yapısal bozulma gözlenir.

 
isi

Thermo-ins, doğal yakıt kaynaklarının dostudur, daha az yakıtkullanarak hava kirliliğinin artmasının önleyerek ekolojik dengenin korunmasına katkı sağlar. İnorganik yapısından ötürü bakteri üretmez, kanserojen etkisi yoktur.